O programu

[metabolic-balance®]

Metabolic Balance® je životní styl a stravování „PRO LENOCHY“ 

Metabolic Balance® je životní styl a způsob zdravého vaření, který můžete přijmout za své, vy i celá vaše rodina, protože jste prostě přesvědčeni, že děláte pro sebe to nejlepší. Nebo musíte na vlastní oči vidět výsledky u nějakého svého kamaráda a nebo si to musíte prostě vyzkoušet sami na sobě, abyste pochopili, že ke zdraví se dá prostě projíst.

Metabolic Balance® jsou přírodní sýry, vejce, libové maso, ryby, luštěniny a spousta zeleniny.

Metabolic Balance® je žitné pečivo, brambory, rýže.

Metabolic Balance® jsou vybrané druhy ovoce.

Metabolic Balance® jsou i tři šálky kávy denně a nebo čokoláda s vyšším obsahem kakaa.

Metabolic Balance® jsou i výborné a zdravé dezerty.

Metabolic Balance® je třeba i česká svíčková nebo kachní prsa se zelím a nebo výborné lívance z mandlovo-slunečnicové mouky.

Na druhou stranu Metabolic Balance® v žádném případě nejsou výživové produkty, bez kterých nemůžete být ani instantní jídla či polotovary, ze kterých vaříte. To by vám potvrdil každý můj klient.

Žít podle principů Metabolic Balance® znamená, že

jíte to, co je zdravé a co máte rádi

jíte lépe, než ostatní

ve finále ušetříte a to i tehdy, když si kupujete dražší suroviny a skutečně prvotřídní potraviny

naberete energii, ozdravíte celé tělo a v podstatě omládnete.

Výjimkou není ani zlepšení zdravotního stavu, zpomalení nástupu vzniku civilizačních chorob a snížení dávek léků na jejich léčbu.

Nepotřebujete žádnou speciální dietu a ani žádné trápení se v posilovně.  Stačí se sžít s osmi pravidly Metabolic Balance®, projít si přísnou fází a naučit se pravidelnému přirozenému pohybu. Pomůžu vám v Pardubicích, Hradci Králové, Plzni a přes internet vlastně po celém světě.

A proč je Metabolic Balance® pro lenochy?

 1. Jíte třikrát denně jednoduchá, lehká jídla, která většinou uvaříte do třiceti minut.
 2. Pro přípravu jídla používáte kvalitní suroviny, většinou běžně dostupné v normálním obchodě.
 3. Po jídle nejste ospalí a unavení a cítíte příval energie.
 4. Dobře spíte a probouzíte se odpočatí.
 5. Netrávíte svůj život neustálým přemýšlením co si dát pětkrát až šestkrát denně k jídlu, jak si vzít jídlo s sebou do práce a jak vlastně těch pět jídel stihnout.
 6. Můžete si zajít na jídlo do restaurace.
 7. Nemusíte chodit do posilovny, stačí vrátit se k přirozenému pohybu – chůzi, běhu, plavání nebo jízdě na kole.
 8. Nepotřebujete žádné výživové produkty, metabolizmus si upravíte správně složenou stravou a přirozeným pohybem.

V rámci urychlení hubnutí a zlepšení zdravotního stavu můžete u nás chodit na lymfatické masáže, anticelulitidní masáže a zábaly. Můžete si dopřát relaxaci a zároveň podporu imunity a redukce váhy pravidelným využitím lymfovenu nebo infrasauny, či si zakoupit přírodní čaje na zlepšení a urychlení průtoku lymfy a tím zmenšení otoků.

A nejlepší na tom je to, že si můžete i zahřešit s jídlem, které máte rádi.

Lidem v Metabolic Balance® se zlepšil zdravotní stav

Jaké nemoci jsme pomocí vyšetření a kompletního rozboru pomohli odhalit a zlepšit jejich průběh či jak Metabolic Balance® pomáhá po zdravotní stránce?

 1. Onemocnění štítné žlázy – několikrát přišli klienti s velice nízkou nebo naopak vysokou hodnotou hormonu štítné žlázy. Doporučili jsme kontaktovat lékaře a následně byla u lékaře zahájena substituční léčba, ve dvou případech dokonce operativní odstranění nálezu na štítné žláz.
 2. Cukrovka prvního i druhého typu – pamatuji si na jednoho klienta z Prahy, kdy mi přímo z laboratoře volali, ať se klient urychleně dostaví ke svému lékaři, neboť hodnoty glykémie byly nad 20, cholesterolové spektrum ani nešlo vyšetřit a hladina triglyceridů byla extrémně vysoká. Na začátku absolvování programu Metabolic Balance® – po hospitalizaci – si klient píchal inzulin a po jeho ukončení mu stačila substituce pomocí léků.
 3. Hypertenze – v mnoha případech byly sníženy a i vysazeny léky na hypertenzi
 4. Kyselina močová – zlepšila se i hladina kyseliny močové a byly sníženy léky.
 5. Cholesterol – u mnoha klientů se po změně stravy zlepšilo i cholesterolové spektrum.
 6. Alergie – projevy alergie a astma se u několika klientů výrazně zlepšily.
 7. Migrény, klimakterické obtíže – zlepšení si pochvalovaly i klientky s migrénami či klimakterickými obtížemi.
 8. Otěhotnění – ve spolupráci s klinikou asistované reprodukce jsme pomohly pomocí změny stravy a redukce váhy a zvýšit úspěšnost otěhotnění.
 9. Dětská obezita – do program Metabolic Balance® mohou vstoupit i děti ve věku od cca 12 let.

Rukama mi prošlo kolem 500 klientů ve věku 15 – 88 let. Jaká je jejich zkušenost?

Karel 63 let
Mám astma, trápí mne alergie a hodně mi otékaly nohy. Po necelých čtyřech týdnech stravování podle Metabolic Balance® se cítím opravdu mnohem lépe. Běžně používám Ventolin a během posledních dvou týdnů jsem ho nemusel použít ani jednou. Opadly mi i otoky na nohou. Jsem velmi spokojen i s redukcí váhy – 8 kg za necelé čtyři týdny.

Iva 39 let
První dva dny pro mne byly doslova peklo. Bylo mi zle a nemohla jsem se soustředit na práci. Ale potom se vše změnilo. Já jsem během tří měsíců shodila šest kilo, ale cítím se po zdravotní stránce tak výborně, jak jsem již několik let necítila. Jsem nadšeným propagátorem Metabolic Balance® nejen v rodině, ale i širokém okolí. Je to prostě skvělé.

Renata 38 let
Za tři měsíce jsem bez jakékoli větší námahy měla dole 12 kg a 15 cm v pase. Cítím se báječně a jsem naprosto spokojená.

Karel 38 let
Už nejsem docent 🙂 A těch 13 cm v pase je opravdu hodně znát. Mám rád pivo a dobrou kávu a to vše si s rozumem mohu dopřát. Jsem rád, že jsem do toho šel.

Katka 42 let – přečtěte si podrobněji, jak zhubla 30 kg i přes problémy se štítnou žlázou.

Hana 61 let
Váhu snad ani uvádět nebudu, ale normální váha mne nezvážila. Dnes už ano. Nemohla jsem ani bez obtíží mluvit, natož ujít bez zastávky 10 metrů. Dnes už zase mohu chodit na kratší vzdálenosti pěšky bez obtíží, jezdím na kole, nemám klidové příznaky plicní nedostatečnosti a mohu si zase v klidu a hrát s vnoučaty. Dokonce už si mohu i zavázat boty. Přečtěte si o paní Haně podrobněji.

Hana 50 let
11 cm v pase za tři měsíce a nemít přitom chuť na sladké, to za to určitě stálo.

Verča 38 let
Neměla jsem nadváhu, ale něco málo jsem přibrala a hlavně jsem měla dlouhodobě zdravotní obtíže, kterých jsem se nemohla zbavit. Již po dvou měsících vybrané stravy jsem se zbavila obtíží a známí mi říkají, že vypadám jako víla.

Míša 40 let
Do přísné fáze Metabolic Balance® jsem se vrátila po dvou letech. Byla jsem v zahraničí a přibrala jsem 10 kg. Zase v pohodě hubnu a je mi dobře. Během dvou měsíců mám skoro vše, co jsem nabrala, dole. Plán skvěle funguje a já jsem spokojená a zdravá.

Markéta
Musím říci, že jsem měla vždycky nadváhu a vyzkoušela jsem snad všechny dostupné diety na trhu. Nic mi nepomohlo. Až jsem objevila Metabolic Balance®. Po 4 měsících mám dole 20 kg. Nyní jsem hubnutí na doporučení poradkyně přerušila a začnu zase po Novém roce. Mám plno elánu, mohu si na sebe koupit, co se mi líbí. Jsem prostě nadšená.

Co se děje s naším tělem, když se začneme stravovat podle metabolic Balance®

Vybrané potraviny působí na naše tělo tak, aby dlouhodobě udržovaly hladinu inzulinu ve fyziologických hodnotách a při stravování nedocházelo k nežádoucím sacharidovým výkyvům.

Dodržováním principů Metabolic Balance® dochází k tomu, že se při změněném způsobu stravování nejprve vyplavují hormony, které příznivě ovlivňují hladinu cukru v krvi a udržují organizmus v pohodě a klidu. Proto příznivé změny pociťujeme tak brzy.

Při změněném způsobu stravování dochází ke správnému spalování zásobních tuků a k redukci váhy tím, že se organizmus dostane postupně do metabolické rovnováhy. Cítíme se v pohodě, jsme bez pocitů vlčího hladu, nemáme chutě na sladké.

Vybrané potraviny pomáhají:

 1. udržovat fyziologickou produkci inzulinu
 2. vyrovnaný psychický i fyzický stav našeho těla
 3. upravit trávení
 4. podpořit imunitní systém

Praktické fungování Metabolic Balance®

 1. základem je výživový plán vytvořený každému na míru
 2. program pomáhá nejen zhubnout nebo přibrat, i svoji váhu udržet
 3. původně byl vyvinutý pro zlepšení stavu a podporu léčby různých onemocnění
 4. až dnes je nejvíce využívám při redukci váhy a pro zlepšení zdravotního stavu.

Program je čtyřfázový a jeho základem je individuální výživový plán, ve kterém jsou vybrány potraviny vhodné jen a jen pro Vás. Probíhá ve 4 fázích:

 1. fáze přípravná – 2 dny
 2. fáze přísná – nejdelší fáze, která slouží k úpravě metabolizmu
 3. fáze přechodová
 4. fáze udržovací

Rozdělení na fáze předchází klasickému jo-jo efektu.

Cena programu – nejnižší možná v Česku

Ceny jsou platné od 1.12.2017

Metabolic Balance® individuální stojí 11 500 Kč a skupinový 11 000 Kč (skupina = 3 -více lidi). Toto je nejnižší doporučená cena pro Českou republiku. Ceny zde uvedené jsou konečné a klienti si nikdy nic dalšího k programu nepřiplácejí. Zahrnuje:

 1. schůzky, kterých je nejméně 7
 2. celý program v tištěné podobě – cca 30 stránek individuálně pro vás
 3. průběžná podpora po telefonu, e-mailu, Facebooku, Skypu (a že během prvních dvou týdnů drobných otázek bývá)
 4. recepty či odkazy, kde recepty najdete, doporučení kde, jak a co nakupovat a jak suroviny zpracovat.

Kdo chce znát navíc své hodnoty pro množství tuku, vody, aktivní svalové hmoty v těle, může za zvýhodněnou cenu 400 Kč absolvovat rychlé vyšetření na Bodystatu. Druhé měření už zdarma provedeme na konci programu. Sami uvidíte svá zlepšení.

Využijte informační schůzku zdarma

Výsledky hubnutí a zdravotní zlepšení možná zní jako pohádka. A „jen“ jedení správných potravin se v dnešní době plné potravinových doplňků a zázračných pilulek zdá moc jednoduché. Přijďte se o tom nezávazně pobavit. Hradci Králové, Plzni, Pardubicícch a popřípadě ve Dvoře Králové nad Labem. Nebo po telefonu či Skype. Metabolicu se meze nekladou 🙂

Kontaktní místa Metabolic Balance®

Pardubice

Centrum zdravé krásy

Nábřeží Závodu míru, 2718
530 02, Pardubice
Telefon: +420 606 029 959, +420 602 360 623

Hradec Králové

Poradna Metabolic Balance®, Poradna pro kompletní výživu
Osiková 1889, Hradec Králové
Tel.: 602 360 623

Plzeň

Poradna Metabolic Balance®
Na Průtahu 27, Plzeň.
Tel.: 602 360 623

 

Metabolic Balance® GmbH & Co.
Bgm.-Hallwachs-Str. 8
D-84424 Ise, Spolková reublika Německo

My balance Česká republika
Zelená 743/2
160 00 Praha 6 – Bubeneč

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde. rozumím