Snídaně

Tvarůžky s cuketovo-lichořeřišnicovým pestem
27.6.2017

Tvarůžky s cuketovo-lichořeřišnicovým pestem

Na snídani, oběd či večeři si můžeme dát třeba tvarůžky s pestem. Pro přípravu pesta použijte cuketu cca 3/4 porce zeleniny a zbytek listy a květy lichořeřišnice. Pokud chcete pesto pikantnější, použijte i zrlrná semena. Chutnají štiplavě, podobně jako wasabi. … Více..

Grilovaný sýr s avokádovou pomazánkou a sušenými rajčaty
27.6.2017

Grilovaný sýr s avokádovou pomazánkou a sušenými rajčaty

Tento recept můžeme použít pro snídani, oběd nebo věčeři. Změníme pouze množství sýra (popř.tofu či tempehu). Sýr haloumi dáme na gril a grilujeme cca 4 minuty na každě straně. Mezitím si připravíme porci zeleniny – sušená rajčata a avokádo. Avokádo … Více..

Vaječný svítek s jahodovo-avokádovou omáčkou
14.6.2017

Vaječný svítek s jahodovo-avokádovou omáčkou

Vaječný svítek je velmi jednoduché jídlo. Vezměte jedno nebo 2 vejce (podle toho, zda-li máte povoleno jedno nebo dvě vejce ke snídani a dvě vejce k obědu či k večeři) a přidejte lžíci popř.dvě lžíce žitné hladké mouky a špetku … Více..

Mandeláda kokosová
19.5.2017

Mandeláda kokosová

Kokosová mandeláda (příprava 5 minut) Odvážíme si porci mandelády a porci ovoce – nejlépe ananas nebo papáyu. Mandeládu rozmixujeme na hrubo, přidáme ovoce, lžíci kokosového oleje a vše dobře rozmícháme. Pokud je mandeláda s papáyou, přidáme lžičku medu. Směs dáme … Více..

Semínka - Nutela ze semínkové směsi
17.5.2017

Semínka – Nutela ze semínkové směsi

Nutela ze semínkové směsi (doba přípravy 8 minut) Připravte si dvě porce semínkové směsi, manga (ovoce) a avokáda (zelenina). Dále budete potřebovat lžíci kakaa, kokosového oleje a trochu vanilky. Semínkovou směs rozmixujte, přidejte mango, avokádo a zbylé suroviny. Umixujte na … Více..

Mandeládová kaše s dušenými jablky
10.5.2017

Mandeládová kaše s dušenými jablky

Teplá mandeládová kaše s dušenými jablky (doba přípravy cca 15min) Večer si namočte porci mandelády. Ráno vodu slijte a mandeládu rozmixujte. Oloupejte si jablíčko, pokrájejte na kousky a poduste se skořicí a hřebíčkem v trošce vody. Když jsou jablka měkká, … Více..

Caprese
7.5.2017

Caprese

Caprese (příprava 5-7 minut) Mozzarellu nebo buvolí mozzarellu nakrájíme na kousky. Připravíme si na plátky nakrájená rajčata nebo přepůlená cherry rajčátka. Na talíř klademe rajčata střídavě s mozzarellou. Bazalku natrháme na kousky a rajčata s mozzarellou s ní hustě posypeme. … Více..

Jogurtové smoothie
4.5.2017

Jogurtové smoothie

Jogurt s rozšlehaným ovocem nebo jogurtové smoothie Máte-li ke snídani jogurt – ovčí, kozí, z kravského mléka a nebo sójový, není nic lepšího, než si do jogurtu zamíchat ovoce. Raději volte sladší druhy ovoce, jako je mango, papaya, pomeranč, mandarinka, … Více..

Vejce - Salát s vajíčkem trochu jinak
4.5.2017

Vejce – Salát s vajíčkem trochu jinak

Salát s vajíčkem trochu jinak Připravte si porci vajec povolenou ke snídani nebo 2 vejce k obědu či k večeři. Bílky nakrájejte na kostičky a ze žloutků, půlky avokáda, lžíce oleje a trochy pepře a soli vyšlehejte dip. Pokud bude … Více..

Avokádo - Pomazánka z měkkého sýra a avokáda
3.5.2017

Avokádo – Pomazánka z měkkého sýra a avokáda

Pomazánka z měkkého sýra a avokáda. Vezměte si porci měkkého sýra (ovčího, kozího nebo kravského – např. Lučinu či Palouček). Přidejte cca 100 g měkkého avokáda, sůl, chilli, trochu oleje a mícháním vytvořte jemnou pomazánku. Dejte ji na talíř a ozdobte … Více..

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde. rozumím