Sýry

Tvarůžky s cuketovo-lichořeřišnicovým pestem
27.6.2017

Tvarůžky s cuketovo-lichořeřišnicovým pestem

Na snídani, oběd či večeři si můžeme dát třeba tvarůžky s pestem. Pro přípravu pesta použijte cuketu cca 3/4 porce zeleniny a zbytek listy a květy lichořeřišnice. Pokud chcete pesto pikantnější, použijte i zrlrná semena. Chutnají štiplavě, podobně jako wasabi. … Více..

Grilovaný sýr s avokádovou pomazánkou a sušenými rajčaty
27.6.2017

Grilovaný sýr s avokádovou pomazánkou a sušenými rajčaty

Tento recept můžeme použít pro snídani, oběd nebo věčeři. Změníme pouze množství sýra (popř.tofu či tempehu). Sýr haloumi dáme na gril a grilujeme cca 4 minuty na každě straně. Mezitím si připravíme porci zeleniny – sušená rajčata a avokádo. Avokádo … Více..

Sýr haloumi s chřestem
9.5.2017

Sýr haloumi s chřestem

Haloumi sýr s chřestem (příprava 15 minut) Porci chřestu omyjte a překrojte ho na polovinu. Chřest uvařte do měkka (cca 2-5 minut). Mezití si připravte porci přírodního haloumi sýra. Rozpalte lžíci oleje a sýr opečte z obou stran.

Caprese
7.5.2017

Caprese

Caprese (příprava 5-7 minut) Mozzarellu nebo buvolí mozzarellu nakrájíme na kousky. Připravíme si na plátky nakrájená rajčata nebo přepůlená cherry rajčátka. Na talíř klademe rajčata střídavě s mozzarellou. Bazalku natrháme na kousky a rajčata s mozzarellou s ní hustě posypeme. … Více..

Avokádo - Pomazánka z měkkého sýra a avokáda
3.5.2017

Avokádo – Pomazánka z měkkého sýra a avokáda

Pomazánka z měkkého sýra a avokáda. Vezměte si porci měkkého sýra (ovčího, kozího nebo kravského – např. Lučinu či Palouček). Přidejte cca 100 g měkkého avokáda, sůl, chilli, trochu oleje a mícháním vytvořte jemnou pomazánku. Dejte ji na talíř a ozdobte … Více..

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde. rozumím