Jak se po svátcích dostat zpět do stravování Metabolic Balance

Tak, máme po svátcích a spousta z nás se ráda vrátí k „tomu svému“ stravování. Jak na to?

Máme v podstatě dvě možnosti.

  • Pokud jsme hřešili jen málo a dodržovali jsme pravidla Metablic Balance, stačí, vrátit se zpět do přídné fáze a pokračovat dále podle vybraného jídelníčku a s doporučenými potravinami.

  • Stravování podle Metabolic Balance pravidel jsme úplně vypustili, přibrali jsme několik kilogramů a chceme zase začít a shodit nabraná kila. V tomto případě musíme začít od začátku.
  • Přes přípravnou fázi se dostat do fáze přísné. A jak na to?
  • Nejprve si to srovnejte v hlavě. To je opravdu nejdůležitější a první krok. Pokud nezakročí hlava, nemáme šanci správně začít a dodržovat program pečlivě.
  • Během dvou přípravných dnů se můžete stravovat podle doporučení ve Vašem plánu a vybírat ze 4 nebo 5 návrhů pro stravování. Také si na lepší pročištění střev můžete zakupit projímavou vodu – Šaratici nebo Zaječici a mimo to můžete podpořit srovnání pH pomocí zásaditého preparátu – Zelený ječmen, Vincentka nebo Basen tableten či Basen pulver.
  • A dále pokračujte do přísné fáze. Můžete začít s beztukovými čtrnácti dny, ale jen v případě, že jste beztukovou fázi nezařadili během uplynulého roku. Pokud jste v předcházejícím roce beztukovou fází prošli, nezařazujte ji a skočte naplno do přísné fáze.
  • Samozřejmě pokračujte v pravidelné pohybové aktivitě. Doporučuji dlouhé procházky v rychlejším tempu (kardio).
  • Správnou tepovou frekvenci si spočítáme podle vzorce MTF = 220 – váš věk = výsledek Výsledek nejprve vynásobíme 60% Vzikne spodní hranice pro tepovou frekvenci. Výsledek vynásobíme 80% a vznikne horní hranice pro tepovou frekvenci. Chůzi držíme mezi oběma hranicemi. (nebo jiná cvičení) držíme v takové rychlosti, aby tepová frekvence nepřekročila horní vypočítanou hranici.
  • Pamatujte ale, že nejdůležitější je načasování opětovného vstupu do správného stravování . Pokud se Vám nepovede zvládnout začátek a zase se vrátíte do přejídání , nezvolili jste správný čas a ani způsob. Může se stát, že se dostanete do kolotoče věčného začátku a to opravdu není nejlepší cesta.
  • Takže nejleší je správně se rozhodnout, ujasnit si PROČ a potom si promyslet JAK a nakonec si stanovit si dosažitelný cíl. A potom už nic nebrání nakoupit si potraviny a hurá do toho!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde. rozumím