Zdravotní cvičení

Léčebná a preventivní metoda SM – stabilizace a mobilizace páteře

SM systém je česká metoda, která byla vypracována MUDr.Smíškem. Tato metoda je založena na teorii svalových spirál, které pomáhají našemu tělu udržovat skelet ve správném postavení a odlehčuje nápor, který je na naše kosti a klouby kladen. Je vhodná jak v prevenci, tak i v následné léčbě deformit páteře a velkých kloubů.

SM systém umožňuje aktivním cvičením odstranit bolesti a deformity páteře a velkých kloubů i v případech, kde selhaly ostatní metody včetně klasické rehabilitace. Je to soubor svalových a dýchacích cvičení, který cíleně posiluje svalové skupiny v oblasti trupu, břicha a zadečku, protažením páteře směrem nahoru ulevuje od bolesti, regeneruje ploténky a klouby a má velký vliv na vnitřní orgány – u žen na orgány uložené v malé pánvi.

Je to jedna z nejvhodnějších metod při léčbě SKOLIÓZY !!!! v kombinaci s manuálními technikami a Dornovou metodou a to i u pacientů ve starším věku.

Výrazné změny k lepšímu viditelné pouhým okem jsou u většiny klientů patrny již po třech měsících pravidelného cvičení jedenkrát týdně s odborníkem 30 minut a pouze 10-15 minut 2x denně samostatně v domácím prostředí.

Použití SM systém cvičení

  • V léčbě – bolesti zad, výhřezy meziobratlových plotének, skoliózy (používám v kombinaci s manuálními technikami, měkkými technikami , Dornovu metodou a kineziotapingem)
  • V prevenci – cvičením předcházíme vzniku obtíží u rizikových povolání a jednostranném sportovním zatížení
  • Při regeneraci – u sedavého zaměstnání a dlouhodobě jednostranně vykonávaných pohybech
  • Kondiční trénink sportovců – optimalizace pohybů, zvýšení výkonnosti, prevence jednostranného přetížení

Cvičení je vhodné pro každého bez zdravotních, věkových či jiných omezení. Cvičí se standardně ve stoje, u akutních stavů v sedě či v leže. Ke cvičení je nutné si u mne zakoupit speciální gumy na cvičení a máte možnost si zakoupit i podložky vyvinuté právě pro cvičení SM systém.

Základními diagnózami, při kterých je doporučované cvičení SM systém jsou:

Hlavní indikace

Diagnózy skupin
M40 – M54 – týkající se onemocnění páteře
M15 – M17 – artrózy
M20 – M25 – haluxy, plochá noha, poškození kolenního kloubu apod.
M75,M76 – poškození ramene, dolní končetiny
M81 – Osteoporózy bez patologických fraktur
M35.7 – hypermobility
R25-R29 – Příznaky a znaky týkající se nervové, svalové a kosterní soustavy
R26 – poruchy chůze a pohyblivosti
R42 – závratě
R51-bolest hlavy,NS
G43-migréna
R44-jiné syndromy bolesti hlavy
R44.2-tenzní typ bolesti hlavy

Další indikace pro cvičení SM systém

Zde je SM součástí léčby – vhodnost a dávkování je dobré konzultovat s lékařem

Další informace lze obdržet na stránkách www.smsystem.cz

Objednat se můžete do Centra zdravé krásy v Pardubicích na tel.čísle 60 60 29 959 nebo do ostatních poraden v Hradci Králové, Praze či Plzni přímo u terapeutky na tel čísle 60 23 60 623

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde. rozumím