Dornova metoda

Co je Dornova metoda

jemná manuální terapie, při které jsou :

  • – klouby a obratle navraceny do původní fyziologické polohy
  • – zbavuje fyzických a psychických bloků
  • – vyrovnává rozdílnou délku dolních končetin

Pro koho je metoda vhodná

Tato metoda je vhodná pro všechny bez rozdílu věku. Používá se hlavně v případě náhlého bloku, omezení hybnosti a nebo naopak při dlouhodobé bolesti páteře, zad nebo jakýchkoli kloubů. Není vhodná v případě akutního výhřezu meziobratlových plotének, při zlomeninách a některých onemocněních. Ošetření trvá cca 60 minut a doporučuje se alespoň ještě jedna návštěva do jednoho měsíce.

Nejprve se diagnostikuje správné postavení sakroiliakálního skloubení – takzvané správné postavení „esíček“. Mnohdy dlouhodobá bolest v této oblasti může být zmírněna až téměř odstraněna během několika minut .

Potom následuje vyšetření rozdílné délka končetin vleže na lehátku s položenými a zdviženými končetinami a jemnými pohyby za účasti klienta jsou končetiny rovnány do stejné délky.

Dále následuje navracení kolenního kloubu do původní polohy, poté kotníků a prstů nohy. Již tyto jemné pohyby mohou výrazně pomoci při bolestech páteře.

Obratle jsou jemně rovnány ve stoje a potom také v sedě na židličce a to od beder, přes hrudník až po krční obratle.

Nakonec jsou rovnána ramena, lokty, zápěstí a prsty ruky.

Po celkovém srovnání většinou provádíme Breusovu masáž, která ještě lépe uvolní svaly v oblasti kolem páteře.

Klient odchází s úlevou většinou již po prvním ošetření. Většina klientů se vrací po cca jednom až dvou měsících na pravidelnou terapii, protože účinky Dornovy metody jsou velmi příjemné a účinné nejen na fyzický, ale i na psychický stav klienta.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde. rozumím